Esmaspäev, 16 Veebruar 2009 07:07

Ühisesinemine INTELLEKTIKA 2009 messil Tartus

Meie ühine idee – osaleda messil ühise boksina - realiseeruski 13. – 14. veebruaril Tartus toimunud haridusmessil INTELLEKTIKA.

Üks nurk oli kujundatud mõnusaks „lebolaks“, kus külalised said patjade peal istuda ning vaadata seinal koolide tutvustavaid reklaamiklippe ning kokku panna Viljandi Ühendatud Kutsekeskkooli valmistatud erinevate koolihoonete puzzlesid. Teises nurgas toimus rida tegevusi: Räpina Aianduskool õpetas lillemärke ja kaunistusi tegema ning tutvustas maastikuehitust. Olustvere Teenindus – ja Maamajanduskool õpetas põnevat fruktodisaini, Võrumaa Kutsehariduskeskuse noormees näitas, kuidas saab puidust võtmehoidjatele erinevaid kirju graveerida ning Vana-Antsla Kutsekeskkool õpetas viltimist ja põnevate sõbrapäeva rooside tegemist.

Lisaks pakkusid kõik kutsekoolid boksis erinevaid tegevusi külastajatele (viktoriine, puzzlede kokkupanekut, küsimustike täitmist, puidutükkidest kujundi kokkupanemist jne), mille eest saadi auhinnaks erinevate koolide „hõrgutisi“. Küll küpsetisi, põnevaid ravimteesid, juur- ja puuvilju ning Valga Kutseõppekeskuse kuulsat moosi - „kuldne keedis“. Külastajate meeleolu tõstmiseks ja tähelepanu köitmiseks sebisid ringi koolide maskotid, kes iga 2 tunni tagant esitasid oma „laulu-liikumise“ kava. Seda jäi kuulama ja vaatama ka haridusminister hr Tõnis Lukas, kes leidis, et selline „koosolemise vorm“ on tõesti lõbus. Maskotid esinesid ka suurel messilaval ja teenisid ära „suleliste ja karvaste“ parima kooli propageerimise auhinnana kommikarbid ja diplomid.

Kui esmapilgul tunduski, et kirev seltskond boksis tekitas küsimust, kellega on tegemist, aitas selgitusteks viitamine suurele bännerile, kus kenasti kõik 6 kutsekooli Lõuna-Eesti kaardil reas. Kui sellest veel väheks jäi, sai näidatud seinale, kus kõik ametid loetletud ning viide juures, millises koolis vastavat eriala õppida saab ning millises vanuseastmes. Samuti tegutsesid õpilased aktiivselt ise oma koole tutvustades ning reklaamlehti jagades. Et varasem selline ühiselt „koosolemine“ messil puudus, siis kokkuvõttes leidsime, et „esimene vasikas ei läinud aia taha“ ning olime rahul.

Me jäime silma ja meid külastati päris ohtralt. Samuti kinnitati teistest boksides, et meid vaadati pisukese kadedusega, sest suutsime tõestada oma hüüdlauset „Lõunas on lõbus“!

Vaata messi pilte http://pilt.delfi.ee/album/112723/?page=0.

Viime ideed ellu!