Reede, 20 November 2009 08:15

Mõttetalgud Helmes

17-18. novembril toimus Valga Kutseõppekeskuse eestvedamisel Helmes Lõuna-Eesti kutseõppeasutuste õpilaste „Mõttetalgud“, mille põhiteemaks oli koostöö.

Oskajad tulevad lõunast...

Mõttetalgutel osalesid 6 Lõuna-Eesti kutsekooli noorteesindused koos huvijuhtidega. Kaks päeva tehti tihedat ajuderagistamist, et selgitada parimaid ühiseid koostöövorme (nii õpilaste kui ka õpetajate poolt), tutvuti kohalike looduskaunite kohtadega nagu Taagepera loss ja selle ümbrus ning Helme lossivaremed ja koopad.

Õpilaste „ajurünnakuid“ juhtis väga oskuslikult moderaator Harald Lepisk Victory Trainings OÜ-st.

Põhivaldkonnad, milles õpilased koostööd soovivad teha ning põnevaid ettepanekuid tegid, on järgmised:

• ühine messidel osalemine („Oskajad lendavad lõunasse“)
  • ühisürituste korraldamine ja osavõtt
  • ühine reklaam (6 x rohkem võimalusi)
  • vaimukad videod erialade tutvustamisteks (oskajad lõunast teevad nii...)
  • vahetusõpilaseks Lõuna-Eesti kutseõppeasutustes
  • ametioskuste populariseerimiseks teatud viktoriin/mälumängu/ülesannete lahendamise-tüüpi võistlused 6 õppeasutuse vahel.
Viime ideed ellu!